
Velkommen til yoga for deg som har eller har hatt sarkom tirsdag 23. september 🧘♀️
Uansett funksjonsevne, om du har prøvd yoga før eller om du er helt ny, er dette en yogatime for deg. Yogatimen holdes av en erfaren fysioterapeut som har lang erfaring med yoga for mennesker med ulike behov og funksjonsnedsettelser. Hun har blant annet holdt yoga på Pusterommet på Vardesenteret, samt på vår yogakveld i fjor. Vi er veldig glade for å ha med en trygg og erfaren yogainstruktør som vi vet er god på å se den enkelte og tilpasse øvelsene etter behov.
Yoga kan gi mange helsefordeler og er en fin måte å forbedre både psykisk og mental helse. Det kan også hjelpe for kroniske smerter og andre medisinske tilstander. Vi har yogamatter, blokker, bolstere og det er mulig å sitte på stol ved behov.
Det er gratis å bli med, men begrenset antall plasser.
Vi skal være på Frivillighetens Hus i Oslo - en kort trikketur / gåtur fra Oslo S. Du kan gjerne komme om du bor andre steder også. Vi dekker reiseutgifter på inntil 1000 kr per person.
Ta gjerne kontakt med oss dersom dere har spørsmål knyttet til arrangementet.
Meld deg / dere på til info@sarkomer.no innen 16. september, og gi beskjed dersom du har matallergier eller andre behov vi trenger å vite om.
Program:
Kl. 17:00 - 18:00 Yoga
Kl. 18:00 - 19:00 Lett måltid og mingling