Skip to content
  • Butikk
  • Gi en gave
  • Bli medlem
  • Podcast
  • Kontakt oss
Sarkomer

Sarkomer

– en norsk pasient- og likepersonsforening

  • Hjem
  • Den digitale kuleuka
  • Sarkomer
  • Likeperson
  • Historier
  • Om oss
  • Aktivitetskalender
  • Toggle search form

250 gjester på «Den store kule dagen» på Akershus festning

Posted on 30. oktober 2012 By kaja 1 kommentar til 250 gjester på «Den store kule dagen» på Akershus festning

Sarkomer, Sarkomforum for sykepleie og fysioterapi ved OUS – Radiumhospitalet og Nasjonalt kompetansesenter for sarkom arrangerte lørdag den 20. oktober pasientdagen av «Den store kule dagen» på Akershus festning.

På denne dagen fikk 250 tidligere pasienter, pårørende og etterlatte muligheten til å møte andre i samme situasjon, noe mange uttrykte takknemlighet over.

Dagen startet med en felles forelesning av en psykolog om mestring etter sarkombehandling. Etter dette ble deltakerne delt inn i tre grupper; de berørt av GIST, etterlatte og de som hadde gjennomgått annen sarkombehandling. Alle gruppene fikk en times forelesning om tema som var tilpasset den enkelte gruppen.

Deretter fulgte en forelesning av Kenneth Birkenes (deltaker i tv-programmet ”Ingen grenser” på NRK) om ”Ubegrensa livslyst”.

Deltakerne ble underholdt av konferansier Synnøve Granlien. Det ble gjennomført «pop quiz» med Finn Bjelke og gjestene fikk høre sanger fra Mads Belden.

Pål Nedrelid representerte pasientforeningen Sarkomer og informerte alle deltakere om hva foreningen hadde oppnådd så langt og hva de ønsket å arbeide videre med i fremtiden. I løpet av dagen hadde foreningen en stand hvor alle som ønsket, kunne få informasjon om foreningen og muligheten til å melde seg inn som medlem.  Kenneth Birkenes og 14 andre meldte seg inn i foreningen i løpet av dagen.

Det ble servert mat, drikke, kaffe og kaker til alle deltakerne.

Arrangementet som helhet fikk oppmerksomhet i media, og en tidligere pasient og en ortoped fra OUS-Radiumhospitalet stilte på «God morgen Norge» på TV 2 fredagen den 19. oktober.

På fagdagen av «Den store kule dagen» 19. oktober på Radiumhospitalet deltok for øvrig 125 personer.

Sarkomer vil legge ut en fullstendig liste i løpet av neste uke med takk til alle som bidro til pasientdagen av «Den store kule dagen» på Akershus festning. En stor takk rettes likevel til alle som gjorde dagen mulig.

Nyhet

Innleggsnavigasjon

Previous Post: Sarkomer er høringsinstans for forslag til ny nasjonal kreftstrategi 2013-2017
Next Post: Kan du tenke deg å dele dine erfaringer i en TVserie?

More Related Articles

Sarkomen #2 2023 | Møt menneskene som jobber med å oppdage, diagnostisere og behandle sarkom Nyhet
Sarkommåneden 2023 – «Mitt sarkomarr» Engasjement
SPAGN 2023 – Dublin, Irland Konferanse
Invitasjon til Den Store Kuledagen 2023 Den Store Kuledagen
Sarkomen #1 2023 | Fire sterke historier om sarkom som belyser viktigheten av tidlig diagnostisering. Nyhet
Vi søker deltakere til informasjonsfilm om sarkom! Nyhet

Comment (1) on “250 gjester på «Den store kule dagen» på Akershus festning”

  1. Tilbaketråkk: Tusen takk! | Sarkomer

Legg igjen en kommentar Avbryt svar

Du må være innlogget for å kunne kommentere.

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.

Gi en gave

Bli fast giver hos oss eller støtt oss med en engangssum! Alle gaver på 500 kroner eller mer gir rett til skattefradrag.

Gi en gave her!

Likepersontelefonen

tlf. 22 12 00 29

Når du ringer vår likepersontelefon vil du kun bli belastet lokaltakst. Mobiloperatørens takster gjelder når du ringer fra utlandet.

Om Sarkomer

Sarkomer er en norsk pasient- og likepersonorganisasjon for alle berørt av sarkom – en samlebetegnelse for kreft i skjelett eller bløtvev. Foreningen er til for deg som har eller har hatt sarkom, og pårørende eller etterlatte til de som rammes av sarkom. Vi ønsker også alle andre som er interessert i å støtte og følge vårt arbeid velkommen!

Les mer..

Aktivitetskalender

  • Styremøte 4/2023 den 9. november 2023 09:00
  • Styrets strategisamling 2024 den 12. januar 2024 13:00
Tilsluttet Kreftforeningen

Om Likepersoner

Sarkomer er en pasientorganisasjon som driver likepersonarbeid. En likeperson er en pasient, tidligere pasient, pårørende eller etterlatt som har gjennomgått likepersonskurs og avlagt taushetsløfte. Våre frivillige likepersoner er ikke fagpersoner, men medmennesker som bruker sine erfaringer til å hjelpe andre med å mestre sin situasjon.

Likepersontelefonen

[button size="large" color="green"] +47 22 12 00 29[/button]

Når du ringer vår likepersontelefon vil du kun bli belastet lokaltakst. Mobiloperatørens takster gjelder når du ringer fra utlandet.

Gi en gave

holding-hands

Bli fast giver hos oss
eller støtt oss med en engangssum!

Alle gaver på 500 kroner eller mer gir rett til skattefradrag.

[button link="http://www.sarkomer.no/gi-en-gave/" size="medium" class="gigaveknapp"]Gi en gave her[/button]

Aktivitetskalender

  • Styremøte 4/2023 den 9. november 2023 09:00
  • Styrets strategisamling 2024 den 12. januar 2024 13:00

Diverse lenker

[wp-blogroll catname=forside notitle=1] [hr]

➜ Alle linker her

Arrangement

  • Styremøte 4/2023 den 9. november 2023 09:00
  • Styrets strategisamling 2024 den 12. januar 2024 13:00

Info

  • Butikk
  • Gi en gave
  • Bli medlem
  • Podcast
  • Kontakt oss

Nylige innlegg

  • Sarkomen #2 2023 | Møt menneskene som jobber med å oppdage, diagnostisere og behandle sarkom
  • Sarkommåneden 2023 – «Mitt sarkomarr»
  • Norsk Sarkomgruppemøte
  • Årsmøtedokumentene for 2023
  • SPAGN 2023 – Dublin, Irland

© Sarkomer. All Rights Reserved. // Org. nr.: 997455770 // Besøksadresse: Kongens gate 6, 0153 Oslo // Postadresse: Postboks 1449 VIKA, 0115 Oslo // info(at)sarkomer.no

Powered by PressBook Green WordPress theme